Apple, Coronavirüs Etkisi Nedeniyle Gelirin Beklenenden Düşük Olacağı Konusunda Uyardı!

Dünya çapında İphone kaynağı geçici olarak kısıtlandı.Apple ,coronavirüs salgınının küresel etkilerinin şirketin karlılığı üzerinde önemli bir etkisi olduğunu söyledi.Şirket, virüsün etkisi nedeniyle ikinci çeyrekte kendi gelir rehberliğini karşılamayı beklemiyor ve dünya çapında İphone tedarikinin geçici olarak kısıtlanacağı konusunda uyarıyor.Çin'deki mağaza kapanışları ve azalan perakende trafiğinin de önemli bir etkisi olması bekleniyor.

Apple'ın İhone üretim ortağı sitelerinin tümü yeniden açıldı, ancak tahmin ettiğimizden daha yavaş yükseliyor, yani beklenenden daha az İhone üretilecek. Sonuç olarak, Bu iPhone tedarik sıkıntısı dünya çapında gelirleri geçici olarak etkileyecek.


Apple'ın Çin'deki perakende varlığına gelince, şirket perakende mağazalarımızı yavaş yavaş yeniden açıyor ve mümkün olduğunca istikrarlı ve güvenli bir şekilde yapmaya devam edecek dedi.Çin'deki şirket ofislerinin ve iletişim merkezlerinin açık olduğunu söyledi.


Apple CEO'su Tim Cook , Ocak ayı sonunda yaptığı son kazanç çağrısında, Apple'ın ikinci çeyrek için koronavirüs çevresindeki belirsizlik nedeniyle zaten normalden daha geniş bir gelir aralığına sahip olduğunu söyledi.Yine de, gelir aralığının halk sağlığı acil durumunun artan etkisini açıklayacak kadar geniş olmadığı görülmektedir.


Apple ayrıca , şirket bu sayıya bir dolar rakam koymamış olsa da, koronavirüs yardım çabalarına yardımcı olmak için önceden açıklanan bağışın iki katına çıkacağını söyledi .


Etiketler: #apple #iphone #çin #coronavirüs #coronavirüsü #timcook #appleceo #applegelir #applegünlükazanç #teknoloji #teknolojihaberleri #sondakikateknolojihaberleri #sağlıkhaberleri #güncelsağlıkhaberleri #applecoronavirüs #uğurajans


10 görüntüleme

Uğur Ajans

© 2020 Uğur Ajans Tüm Hakları Saklıdır

Uğur Ajans

Bize Ulaşın

Sosyal Medya Hesaplarından Takip Et

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram