Bilim Adamları Coronavirüs'ün Zayıf Bir Noktasını Buldular

Coronavirüsün dikenlerinin yapısını inceleyen Minnesota Üniversitesi'nden bir bilim adamı ekibi, yeni salgın hastalıkta zayıf bir nokta buldu.

Uzmanlar, virüsün sivri uçlar kullanarak insan hücrelerine bağlandığını keşfettiler. SARS-CoV-2 virüsü SARS virüsüne benzer, ancak ilk mutasyona uğrayan, yabancı bir organizmaya daha hızlı nüfuz etmesine ve içinde kalmasına izin verdi.


SARS-CoV-2 protein sivri uçları, insan hücrelerinin yüzeyindeki bir reseptör proteinine bağlanır. Coronavirüs, SARS-CoV-2 ile aynı insan reseptörünü tanıyabilir. Ve proteindeki mutasyonlar virüsün gelişmesine izin verdi. Birkaç mutasyondan sonra yarasalardan insanlara geçebildi.


Profesör Fan Li: Çalışmamız, reseptörlere bağlanan protein sivri kısımlarını tanıyacak ve nötralize edecek monoklonal antikorlar oluşturmak için kullanılabilir.

Daha önce, tıbbi parazitoloji Enstitüsü müdürü, tropikal ve vektör kaynaklı hastalıklar Sechenovskiy Üniversitesi Alexander Lukashev zaten çok yaygın coronavirüs enfeksiyon yayıldı ve büyük olasılıkla tamamen yok olmayacak dedi.Ancak, gelecekte COVID-19'un sosyal olarak tehlikeli olmayacağını önerdi, diye yazdı


#Sağlık #Salgın #Coronavirüs #Koronavirüs #Bilim #Hastalık #UğurAjans

268 görüntüleme

Uğur Ajans

© 2020 Uğur Ajans Tüm Hakları Saklıdır

Uğur Ajans

Bize Ulaşın

Sosyal Medya Hesaplarından Takip Et

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram