Bill Gates Microsoft'tun Yönetim Kurulundan Ayrıldı

Microsoft'un kurucusu ve şirketin teknik danışmanlığını yapan Gates,yönetimden ayrıldığını söyledi.

Microsoft'un yaptığı açıklama şu şekilde,hayırsever çabalarına daha fazla zaman ayırmak için Microsoft yönetim kurulundan istifa etti . CEO Satya Nadella'nın teknoloji danışmanı olarak kalmasına rağmen, bu hamle şirket ile olan ilişkisini şimdiye kadarki en düşük seviyeye indiriyor. Gates'in Microsoft Üst Yöneticisi Satya Nadella ve şirketteki diğer yöneticilere teknoloji danışmanlığı yapmaya devam edeceği söylendi.


Bununla birlikte, tahtada kaldı ve aslında 2014'e kadar başkanlık etti. Ancak bugünden itibaren sadece Nadella ve ekibine şanslı bir cazibe ve nadiren yardımcı beyin gibi bir şey olacak.

Microsoft basın bülteninde Nadella, “Yıllar boyunca Bill ile çalışmak ve Bill'den öğrenmek büyük bir onur ve ayrıcalıktı” dedi. “Bill'in dostluğuna minnettarım ve gezegendeki her insanı ve her organizasyonu daha fazlasını başarmak için yetkilendirme misyonumuzu gerçekleştirmek için onunla birlikte çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyorum.”


Gates Vakfı, daha sessiz ve daha insancıl bir şekilde olsa da, son derece etkili olmuştur. Gates'in ikinci mirası nihayetinde ilkini geride bırakacak olabilir.


Microsoft panosundaki güncellenmiş kadro aşağıdaki gibidir:

Microsoft'tan bağımsız başkan John W. Thompson; Reid Hoffman, Greylock Partners'ın ortağı; PepsiCo'nun başkan yardımcısı ve finans müdürü Hugh Johnston; Teri L. List-Stoll, genel müdür yardımcısı ve Gap, Inc. Microsoft'un CEO'su Satya Nadella; Sandra E. Peterson, işletme ortağı, Clayton, Dubilier & Rice; PSP Partners'ın kurucusu ve başkanı Penny Pritzker; Charles W. Scharf, İcra Kurulu Başkanı ve Wells Fargo & Co. Başkanı; Arne Sorenson, başkan ve CEO, Marriott International Inc .; Trilogy Equity Partners'ın başkanı John W. Stanton; GlaxoSmithKline plc (GSK) CEO'su Emma Walmsley; ve Padmasree Warrior, kurucu, CEO ve başkan, Fable Group Inc.5 görüntüleme

Uğur Ajans

© 2020 Uğur Ajans Tüm Hakları Saklıdır

Uğur Ajans

Bize Ulaşın

Sosyal Medya Hesaplarından Takip Et

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram