Çin Coronavirüs'ten Temizlendi - Uzaydan Fotoğraf

Bitkilerin büyük ölçekli kapatılması Çin'e fayda sağladı.

NASA tarafından elde edilen uydu görüntüleri, Çin'de coronavirüs salgınının azot dioksit ile hava kirliliğinde önemli bir azalmaya yol açtığını gösterdi.


Hastalığın Çin'de yayılmasını önlemek için, en büyük şirketlerin fabrikaları birkaç hafta boyunca çalışmadı. 1 ila 20 Ocak arasındaki uydu görüntüleri havada yüksek düzeyde azot dioksit gösterdi ve 10 ila 25 Şubat arasında neredeyse hiç gaz izi yoktu.


Azot dioksit, atmosfere otomobillerden, enerji santrallerinden ve diğer endüstriyel tesislerden giren bir bronz gazdır. Sağlık sorunlarına neden olabilir: öksürük, astım ve nefes darlığı gibi.


NASA, azot dioksit seviyelerindeki en önemli azalmanın, coronavirüs salgınının başladığı Wuhan üzerinde meydana geldiğini belirtti. Genel olarak, bilim adamları, 2020'de Çin kaynaklı emisyonlardaki azalmanın tüm yıllardan daha uzun sürdüğünü kaydetti.Bu nedenle, hava temizleme sadece Çin Yeni Yılı kutlamaları için ülkenin ayrılmasıyla bağlantılı değildir.


Coronavirüs salgını Aralık 2019'un sonunda başladı. Bu süre zarfında 89 binden fazla insan enfekte oldu. 3048 ölüm bilinmektedir.


Etiketler: #coronavirüs #koronavirüs #koronavirüsü #coronavirüsüsondakika #çin #wuhan #çincoronavirüs #temizlendi #uzaydan #fotoğraf

4 görüntüleme

Uğur Ajans

© 2020 Uğur Ajans Tüm Hakları Saklıdır

Uğur Ajans

Bize Ulaşın

Sosyal Medya Hesaplarından Takip Et

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram