Elon Musk Çin'deki Coronavirüs Sebebiyle Fabrikasını Kapattı

Çin hükümeti Elon Musk'ın sahip olduğu otomobil üzerine kurulu Tesla Şirketi'ne ait olan Gıga Factory Fabrikalarından birini Coronavirüs sebebiyle üretime kapattı.


Finans şefi karlılığı biraz etkileyebileceğini söylüyor.

Çin hükümeti Tesla'nın Şanghay'daki yeni fabrikasını Model 3 üretimini geciktirecek olan corona virüs salgını nedeniyle kapatılmasını emretti.


Tesla finans şefi Zach Kirkhorn, Model 3 üretiminin rampasının bir buçuk hafta erteleneceğini ve kapanmanın şirketin 2020'nin ilk çeyreğinde kârlılığını “biraz” etkileyebileceğini söyledi.Çin hükümetinin emrinden dolayı tesisler 9 Şubat'a kadar kapalı kalması gerekecek.


Tesla,2019 yılının sonunda Şanghay fabrikasında üretilen ilk arabaları teslim etmeye başladı.

Teslimatlar,Tesla fabrikası için dünyanın en büyük pazar olan Çin'de bir yer kazanmak için Şangay fabrikasını kullanmayı ümit eden Tesla için önemli nokta oldu.Yerel bir fabrikaya sahip olmak teslimatları hızlandırır ve şirketi ABD ile Çin arasındaki süregelen ticaret savaşından yalıtabilir.Şangay Gigafactory, Çin'deki tamamen yabancı sermayeli ilk otomobil fabrikasıdır.


Aslında Tesla bu salgından etkilenen tek şirket değil.Google dün coronavirüs nedeniyle Çin'deki tüm ofislerini geçici olarak kapattığını söyledi.Apple ve Facebook çalışanları seyahatini kısıtladı.
Etiketler: #tesla #teknoloji #elonmusk #coronavirüs #salgınhastalık #şanghay #gigafactory #teslacoronavirüs #çin #model3 #coronavirüsnedir #coronavirüssondakika #coronavirüshaberleri

19 görüntüleme

Uğur Ajans

© 2020 Uğur Ajans Tüm Hakları Saklıdır

Uğur Ajans

Bize Ulaşın

Sosyal Medya Hesaplarından Takip Et

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram