Facebook, Coronavirüs Yanlış Bilgisi Nedeniyle Dünya Sağlık Örgütü'ne Ücretsiz Reklam Veriyor

Zuckerberg: DSÖ ihtiyaç duyduğu kadar çok reklama sahip olacak...

Facebook, yeni koronavirüsün neden olduğu hastalık olan COVID-19'a yanıt olarak Dünya Sağlık Örgütü'ne (WHO) boş reklam alanı sağlıyor. Salı günü yaptığı bir yazıda CEO Mark Zuckerberg, sosyal ağın WHO'ya salgınla ilgili yardım için “ihtiyaç duydukları kadar ücretsiz reklam” sağladığını açıkladı. Aynı zamanda diğer kuruluşlara reklam kredisi sağlıyor ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), UNICEF ve ulusal sağlık bakanlıkları ile yakın işbirliği içinde çalışıyor.


Facebook'ta şu anda coronavirus ya da COVID-19 için arama yaparsanız, ilk sonuç yerel bir sağlık kuruluşunun web sitesine yönlendiren bir açılır penceredir.


Facebook, virüs hakkındaki yanlış bilginin ve aldatmacaların yayılmasını durdurmaya da odaklanıyor. Platform, yanlış komplo teorilerini kaldırmayı planlıyor ve yanlış bir tedavi vaat eden veya diğer yanlış iddialarda bulunan reklamları engelleyecek.


Bugüne kadar, yeni koronavirüsün 92.000'den fazla onaylı vaka sayısı ve 3.000'den fazla ölüm oldu. Vakaların büyük çoğunluğu hala Çin'de olmasına rağmen, Güney Kore, İtalya, İran ve Japonya'da da salgınlar var. ABD'de 100'den fazla teyit edilmiş vaka bulunmaktadır.


Etiketler : #coronavirüsünedir #coronavirüstedavisi #coronavirüswuhan #coronavirüsçin #covid19 #facebook #haberler #sondakika #coronavirüsüsondakika #dünyasağlıkörgütü

11 görüntüleme

Uğur Ajans

© 2020 Uğur Ajans Tüm Hakları Saklıdır

Uğur Ajans

Bize Ulaşın

Sosyal Medya Hesaplarından Takip Et

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram