Göz Altı Cildinizi Sağlıklı Tutmanın 4 Yolu

Çoğu kişi cildine bakım yapmayı sever,yaşlandıkça kırışıklar belli olur ve bunu düzeltmeniz gerekmektedir.Bunlardan bir taneside göz altı cildidir.Göz altı cildi çok hassastır,bundan dolayı cildinizin geri kalanına baktığınız kadar buraya bakmanızda önemlidir.

İşte göz altı cildinizi sağlıklı tutmanın 4 yolu:


1- Güneşten Korunma : En önemlisi gözlerinizin altına bir güneş koruyucu kullanmalısınız.Güneşin zararlı ultraviyole ışınları cildinizin geri kalanı kadar göz altına ciltlerinize de zarar verebilir.


2 - Göz Kremi : Göz altı cildinizin nemli ve sağlıklı kalması için iyi bir göz kremi almanız gerekebilir.Makyaj yapmadan önce göz kremini kullanmanız göz altı cildinize iyi gelecektir.


3 - Nemlendirin : Göz altı cildinizi sağlıksız tutmaya dikkat edin. Nem ve hidrasyon eksikliği,size sarkan bir cilt verebilir.Yani bunun için sadece göz kremi yetmeyebilir.Hyaluronik asit ve C vitamini içeren bir serum gerekebilir.


4 - Retinol Krem : Retinol içeriği yüksek olan bir krem göz altınıza iyi gelecektir.Retinol,kalojen seviyelerini arttırmaya ve cildinizi sağlıklı ve sağlam tutmaya yardımcı olduğu için çok önemlidir.

Etiketler : #göz #gözaltımorluğu #gözaltıcildi #sağlık #sağlıkhaberleri #güncelsağlıkhaberleri #gözaltımorluğunasılgeçebilir #gözaltıkırışıklığı


2 görüntüleme

Uğur Ajans

© 2020 Uğur Ajans Tüm Hakları Saklıdır

Uğur Ajans

Bize Ulaşın

Sosyal Medya Hesaplarından Takip Et

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram