Hint Uzay Ajansı İnsan Uzay Uçusu İçin Robot Roketçiyi Tanıttı

Hindistan'ın uzay ajansı,ilk insansı robot örneğini ortaya çıkardı ve Uzay Ajansının ilk uzaylı görevi olan "Gaganyaan" için test uçuşuna hazırlandı.


Hint Uzay Araştırmaları Ajansı (ISRO) 2022'den itibaren astronotlarını taşımayı amaçlayan ilk insan uzay uçuşu programına hazırlanmaya başlıyor.Bununla beraber ajans bu yıl "Gaganyaan" mürettebatlı uzay aracını piyasaya sürecek.Gemide bir insan olmayacak olsa da insansı robotların olacağı kesin.


ISRO'nun robotu Aralık ayında ilk uçuşunu yaptığında Gaganyaan'da olacak.Robot,kapsülü kontro letmek için anahtar panellerini çalıştırabilme de dahil olmak üzere bazı fonksiyon ve özellilklere sahiptir ve astronotlarla sohbet etme, onları tanıma ve sorgularına cevap verme yeteneği ile bir arkadaş robot olarak tanımlanabilir.


Bu robot uzaya giden ilk insansı robot değildir Rusya'da bu tasarıma benzer ve bu özelliklere sahip bir robot geliştirmiş ve astronotlara yardım etmek ve asistan olarak çalışmasını amaçlamıştır.


#teknoloji #teknolojikgelişmeler #teknolojisondurum #teknolojisondakika #uzay #hindistanuzayüssü #hindistanuzayajansı #ISRO #robot #insansırobot #gaganyaan #hindistan #india #hindistanobot #hindistanrobotroketçiyitanıttı #astronot4 görüntüleme

Uğur Ajans

© 2020 Uğur Ajans Tüm Hakları Saklıdır

Uğur Ajans

Bize Ulaşın

Sosyal Medya Hesaplarından Takip Et

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram