İstanbul Arnavutköy'de Corona Virüsü Alarmı!

İstanbul Arnavutköy Devlet Hastanesinde gece saatlerinde bir kişi halsizlik ve ateş şikayetleri hastaneye gitti.Hastanede bir süre bekleyen M.K. isimli kişi özel kıyafetli hastane personeli tarafından ambulansla başka bir hastaneye sevk edildi.

Hastanedeki doktorlar M.K. isimli kişiye gerekli tahlilleri yaptı ve kişi bir süre müşahade altında tutulduktan sonra corona virüsü şüphesi ile özel kıyafetli sağlık personelleri tarafından ambulans ile başka bir hastaneye sevk edildi.


M.K. isimli Türk'ün Rusya'da Çin mallarının satıldığı bir pazarda çalışıldığı öğrenildi.Bu da virüsün kargolarla gittiği yerlere yayıldığını yani dünyanın çoğunu etkisine aldığını ve aynı zamanda artık Türkiye'ye de yayıldığını gösterir.


Türkiye'de artık büyük bir tehlikede olabilir dikkatli olmakta yarar var.


  1. Herkes hapşırma ve öksürme sırasında mendil veya kollarıyla ağız ve burunlarını kapatmalı, ellerini bol sabunlu su ile (30 saniye) yıkamalıdır .

  2. Temastan kaçının,yabancı cisimlere temastan sonra ağız veya gözlere temas ettirmeden ellerinizi hemen yıkayın.

  3. Otobüs,tren,metrobüs gibi kalabalık yerlerden kaçının.

  4. Düzenli ve dengeli beslenin,D-C vitamini,çinko,omega-3 içeren besinler tüketin.


Etiketler: #Türkiye #Türkiyecoronavirüs #coronavirüsüTürkiye #istanbul #çin #coronavirüsüistanbul #coronavirüs #virüs #salgın #coronavirüssondakika #coronavirüsügüncel

5 görüntüleme

Uğur Ajans

© 2020 Uğur Ajans Tüm Hakları Saklıdır

Uğur Ajans

Bize Ulaşın

Sosyal Medya Hesaplarından Takip Et

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram