Trump 8.3 Milyar Dolarlık Acil Coronavirüs Yardım Paketini İmzaladı | Uğur Ajans

Yaklaşık 3 milyar dolar aşı araştırmalarına tahsis edilecek.

Donald Trump, ABD'nin yeni coronavirüs salgınına yardımcı olmak için Cuma günü acil ek harcama tasarısı imzaladı.Harcama paketi hükümet sağlık yetkililerine 8,3 milyar dolarlık federal yardım sağlayacak ve aşının araştırılmasını ve geliştirilmesini destekleyecektir. Trump başlangıçta virüsle savaşmak için sadece 2 milyar dolar aradı, ancak Kongre tasarıyı bu miktarda dört katına çıkardı.

Cuma günü gazetecilere verdiği demeçte, “8.3 milyarı imzaladık” dedi. “İki buçuk sordum ve 8.3 aldım ve alacağım.” 3 milyar dolardan fazla aşı araştırma, geliştirmelere gidecek.

Yaklaşık 2,2 milyar dolar hazırlık ve önleme çabalarına girecek ve 1 milyar dolar tıbbi malzeme satın almak ve Toplum Sağlığı Merkezlerini desteklemek için kullanılacak

Coronavirüsün Çin'in Hubei eyaletindeki Wuhan'da ortaya çıktığı düşünülüyor . Virüs nedeniyle 3.200'den fazla insan öldü ve binlerce kişiye virüs bulaştı. Salı günü, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi yetkilisi Kongreye yaptığı açıklamada, Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) dünyadaki coronavirüs salgınlarının kişiden kişiye temastan kaynaklanan daha fazla vaka olduğunda bir pandemiye dönüştüğünü açıklayabileceğini söyledi.

#corona #coronavirüs #coronavirüssondakika #abd #trump #çin #wuhan #coronavirüsaşı #trumpcoronavirüsü #coronavirüsütrump #Uğurajans

9 görüntüleme

Uğur Ajans

© 2020 Uğur Ajans Tüm Hakları Saklıdır

Uğur Ajans

Bize Ulaşın

Sosyal Medya Hesaplarından Takip Et

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram